День Гідності та Свободи - Комунальний заклад "Клеванська спеціальна школа №1 І-ІІІ ступенів" Рівненської обласної ради

Перейти до контакту

Головне меню:

День Гідності та Свободи

Головна > Дошкільна група
У рамках відзначення державного свята Дня Гідності та Свободи України комунальний заклад «Клеванська спеціальна школа № 1 І-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради долучився до Всесвітнього Дня Гідності.
       Усесвітній День Гідності (Global Dignity Day) – це наймасштабніший у Європі, незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проєкт, що спонукає учнівство й студентство керуватися почуттям гідності у своїх повсякденних діях. Минулого року Global Dignity Day проводився одночасно у понад 80-ти країнах світу, до яких долучилося 1,1 млн молодих учасниць і учасників.
        Ця унікальна ініціатива була запропонована у 2006 році членами спільноти Молодих глобальних лідерів (Young Global Leaders) Усесвітнього економічного форуму (World Economic Forum): спадковим принцем Гоконом (Норвегія), професором Пеккою Хіманеном (Фінляндія) і засновником неурядової організації «Оперейшн Хоуп» Джоном Хоупом Браєнтом.
     Цьогоріч наш навчальний заклад активно приєднався до міжнародного проєкту «Global Dignity Day». Вихователі спільно з класними керівниками провели  уроки-дискусії «Гідність у дії», під час яких учні давали визначення поняття «гідність», розповідали про достойні вчинки із власного досвіду, писали листи-звернення у майбутнє, а незрячі - шрифтом Брайля, діти малювали, розфарбовували, створювали стіннівки, кросворди, брали участь у квестах. Учні переглянули документальний фільм «Кокон», відео «Що таке гідність?», обговорили відеоматеріал, який стосується безпеки в інтернеті та протидії насильству, ознайомилися з історіями про гідність Любомири Мандзій, Миколи Кулеби, Сергія Горбачова, Святослава Вакарчука. Діти переконалися, що почуттям самоповаги слід керуватися кожного дня, адже гідність допоможе нам вплинути на власну поведінку, на ставлення до інших людей. У школі діяла тематична зона підготовлена педагогом-організатором «З Днем Гідності та Свободи», організована виставка дитячих малюнків «Моя гідність», на уроках трудового навчання учні виготовляли авторські вироби. Вихователі дошкільної групи спільно з тифлопедагогом  створили креативний арт-проєкт «Дерево Гідності».
 Соціальний проєкт  «Global Dignity Day» покликаний пробудити почуття гідності в людей із усього світу, спонукати їх керуватися правами і свободами в повсякденному житті та завжди поважати оточуючих. Ми  плекаємо в наших учнях доброту і виховуємо гідних громадян, які люблять не тільки себе, а й свого ближнього, поважають оточуючих, допомагають у скрутну хвилину і, головне, бережуть свою рідну Україну.
 
Назад до змісту | Назад до головного меню